Rok 2015

12.01.2017 17:08

7/1 a 16/1 jsme předali našemu spolupracovníkovi z Ukrajiny Ivanu Filipovi humanitární pomoc do Zakarpatské oblasti na Ukrajinu. Tento dar na Ukrajině potom náš spolupracovník sám osobně rozděloval.

 

25/2 jsme převzali dary z Charity Uherské Hradiště (šatstvo, kočárek, domácí potřeby). Tato humanitární pomoc byla určena pro sociálně slabé na SK do města Hňušťa. Z důvodu doplnění potřebného materiálu bylo toto zboží předáno 15/9.

 

Na základě žádosti z UA bylo potřebné sehnat nemocniční postel, invalidní postel a další zdravotnické zboží. Postel jsme dostali od naší spolupracovnice z Valtic a ostatní zboží, jako šatstvo, jízdní kola a domácí potřeby, bylo naloženo z našeho skladu.

 

V březnu jsme byli požádáni Ukrajinskou iniciativou jižní Moravy o pomoc pro oblast vojenského konfliktu a dětských domovů. Této prosbě jsme vyhověli a ve spolupráci s OÚ Radostice pod vedením p. Prokešové jsme převzali potřebné zboží, které darovali místní občané a děti ze ZŠ. Toto zboží bylo předáno výše jmenované společnosti, která zajistila přepravu a také zboží rozdělila.

 

23/8 v Českém Brodu jsme převzali šatstvo, kotle, ohřívače vody a jiný stavební materiál. Tyto věci jsme po domluvě rozdělili potřebným v ČR a na SK.


Laktační poradkyně a dula