Rok 2014

08.01.2017 11:58

 

Vzhledem k politickým rozepřím na Ukrajině nám byl zamezen vstup na jejich hranice, a proto jsme v roce 2014 museli přerušit humanitární pomoc na Ukrajinu. Náš spolupracovník z Ukrajiny si přijel 7. 1. 2014 pro humanitární pomoc k nám do ČR a pomoc se nakládala ve skladu v Rajhradicích.

V únoru 2014 jsme jeli za našimi spolupracovníky do německého Naunhofu, kde jsme ukončili spolupráci s jejich dobrovolnickým centrem. Od dárců z Německa jsme si odvezli poslední humanitární pomoc. Zboží z tohoto dobrovolnického centra bylo připraveno pro Ukrajinské sanatorium, ale pro vzniklou politickou situaci muselo nakonec odjet do Bulharska.

V červenci 2014 jsme jeli s humanitární pomocí na Slovensko do města Klenovec a pomoc byla předána do centra Pomoc dětem. Tento dar jsme dostali z Charity a od neziskové organizace Český Sirotek.

V říjnu 2014 bulharská mezinárodní organizace ADRA v Sofii převzala humanitární pomoc, kde zboží bylo rozděleno mezi sociálně slabé občany Bulharska. Do jejich místní nemocnice bylo také předáno kompletní vybavení ordinace praktického lékaře.


Laktační poradkyně a dula