Humanitární pomoc se vozila potřebným i během léta

30.09.2012 22:22

Občanské sdružení Pomoc bez hranic uskutečnilo další cesty s humanitární pomocí - dvě na Ukrajinu a jednu na Slovensko. 14.6. odvezlo na Ukrajinu zboží v hodnotě 5340 Euro. Obsahem bylo 183 krabic obnošeného šatstva, nábytek, dětský nábytek, matrace a pracovní oblečení do nemocnic. Věci byly rozděleny podle potřeb do nemocnic v Užgorodě, Vinogradovu, Chusti, do dětského domova ve Vinogradovu a sanatoriu Barvinok u Lvova.
Na Slovensko sdružení přivezlo 4.7. zboží v hodnotě 12095 Euro. Obsahem byly oblečení, hračky, nábytek, matrace do domova důchodců, domácí potřeby, kočárky, invalidní vozíky, vozíky na kolečkách - chodítka - vše v celkové váze 11150 kg. Humanitární pomoc obdrželo na základě žádosti o pomoc komunitní centrum na pomoc dětem Klenovec u města Hňušti.
18.července Pomoc bez hranic podarovalo věcmi ze sbírek a darů sbor Církve adventistů ve městě Vinogradovo. Na Ukrajinu Jan Lauterbach, předseda sdružení, odvezl obnošené šatstvo ze sbírky Českobratrské církve v Ústí nad Labem, obuv, nábytek, 290 kusů pracovního oblečení pro zdravotnický personál, hračky, kancelářské potřeby. Pro oblečení a nábytek si přijížděli ze sborů adventistů z jednotlivých krajů. Někteří si přijeli pro věci až z 500 kilometrové vzdálenosti.c
Další cesta na Ukrajinu se uskuteční v polovině října. Do chudé země se povezou ze skladu v německém Naunhofu postele, oblečení a vybavení pro nemocnice a zdravotnický materiál. Nyní se čeká na vyřízení formalit z ukrajinské strany.

 

Fotogalerie k tomuto článku.

 

 

 


Laktační poradkyně a dula